1. Ако заданието на курсов проект или дипломна работа изисква това, обзор на съществуващи конструкции може да бъде направен чрез Европейското патентно бюро. Ползва се безплатно. Съдържа практически всички световни патенти, а не само от Европейския съюз. Често във връзките Mosaics и Original Document на съответния патент е дадено и поясняващо схемно решение.
Връзката е полезна ако някой има желание да патентова своя идея. Задължително условие в такъв случай е да се укажят аналогични патенти, както и с какво въпросната идея се отличава от тях. Търсенето се извършва, както по ключови думи, така и по други признаци. Езиците, ползвани за търсене са: английски, немски, френски. Европейското патентно бюро е на адрес: http://ep.espacenet.com/. Търсенето на английски език е на адрес: http://worldwide.espacenet.com/quickSearch?locale=en_EP.
2. Министерството на образованието, младежта и науката, отчитайки огромната роля на актуалната научна информация в процеса на извършване на научни и иновационни дейности, сключи нови тригодишни абонаментни договори за периода 2012 – 2014г. Целта е осигуряването на достъп до информация в електронните бази данни ScienceDirect и Scopus на издателство Elsevier, както и продуктите на Thomson Reuters в платформата Web of Knowledge.
В рамките на абонамента за достъп до информация на ISI Web of Knowledge е достъпен аналитичен инструмент за измерване на научната и на институционалната продуктивност. Продуктът се нарича InCites, и е достъпен чрез http://incites.isiknowledge.com.
Достъпът до информацията в горепосочените бази данни е възможен чрез електронния каталог на библиотеката http://81.161.240.61/eosweb/opac/ от всеки един компютър в мрежата на ТУ.
3. Владеещите английски език студенти могат да ползват учебни материали и безплатни онлайн курсове на Масачузетския технологичен институт. Част от курсовете са преведени и на други езици. Адресът е: http://ocw.mit.edu/index.htm